Kadra

Paulina – właściciel żłobka

Absolwentka Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach na kierunku: Pedagogika, specjalność: Resocjalizacja i Profilaktyka Społeczna, Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. E.Lipińskiego w Kielcach na kierunku: Ekonomia, specjalność: Zarządzanie Zasobami Ludzkimi oraz Studium Doskonalenia Kadr Oświatowych na kierunku: Zarządzanie oświatą. 

"W życiu kieruję się zasadą "każdy ma to na co się odważy". Ja odważyłam się na prowadzenie żłobka. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyłam podczas studiów w trakcie pracy jako wolontariusz w Przedszkolu Samorządowym. To tam odkryłam, że praca z dziećmi to jest to, co chciałabym w życiu robić. W żłobku zajmuję się przede wszystkim sprawami organizacyjnymi i administracyjnymi, czas spędzony z dziećmi w żłobku traktuję jako odpoczynek w trakcie pracy. Prywatnie jestem mamą dwóch dziewczynek Julki i Lenki."

 

Milena - dyrektor żłobka, opiekunka dziecięca, oligofrenopedagog

Absolwentka Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach na kierunku Pedagogika, specjalność Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna z terapią pedagogiczną. Ukończone studia podyplomowe na kierunku Oligofrenopedagogika.

"Od zawsze marzyłam o pracy z dziećmi, dlatego też świadomie wybrałam kierunek studiów. Praca z dziećmi jest moją pasją, daje mi mnóstwo radości i satysfakcji, każdego dnia uczy czegoś nowego i zaskakującego. Uważam, że my dorośli możemy się bardzo wiele od dzieci nauczyć. Sądzę, że każde dziecko powinno być od najmłodszych lat inspirowane i zachęcane do odkrywania świata ponieważ to właśnie dzieciństwo jest okresem, który kształtuje naszą osobowość. Prywatnie jestem mamą Michalinki".

 

Aleksandra - opiekunka dziecięca

Studentka Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach na kierunku Psychologia.

"Praca jako opiekunka dziecięca to zadanie bardzo trudne i odpowiedzialne, a zarazem bardzo satysfakcjonujące. Mimo, iż mam dopiero 20 lat, swoje doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywałam na początku opiekując się dziećmi w rodzinie, a później wśród znajomych. Uważam, że każdy dzień spędzony z maluchami czegoś uczy, poszerza naszą wiedzę o nowe doświadczenia, a także maluchy odkrywają świat i kształtują potencjał. Przy wyborze studiów nie wybrałam tylko pedagogiki, ze względu na to, że nie mogę „zamknąć się” w jednym kierunku, a psychologię, która otwiera furtkę zarówno do pracy, zabawy z dziećmi jak i szukaniu rozwiązań i diagnozowaniu nieprawidłowości w rozwoju dziecka".

 

Dorota - opiekunka dziecięca

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach na kierunku: Filologia polska oraz Studium Nauczycielskiego w Jędrzejowie na kierunku: wychowanie przedszkolne. Ukończony kurs kwalifikacyjny: pedagogika opiekuńczo - wychowawcza.

"Swoje doświadczenie pedagogiczne zdobywałam pracując w różnych placówkach oświatowych. Jednak to praca z małymi dziećmi daje mi ogromną radość i satysfakcję. Lubię patrzeć jak się rozwijają i zdobywają nowe umiejętności, a przy tym są spontaniczne, szczere i radosne. Zadowolenie i uśmiech na twarzach dzieci to najlepsza motywacja do dalszej pracy".

 

Marta - opiekunka dziecięca 

 "Ukończyłam kurs "Opiekun w żłobku lub klubie malucha". Swoje doświadczenie nabierałam podczas prywatnych zleceń przy opiece nad małymi dziećmi. Jestem również mama dwójki dzieci. Praca w żłobku jest wyjątkowo odpowiedzialnym zadaniem. Z każdego dnia spędzonego z dziećmi czerpię radość oraz nowe pomysły na kolejne dni. W najbliższym czasie planuje ukończyć kursy w zakresie nieprawidłowości w rozwoju oraz toku prowadzenia zajęć dla dzieci do 3 lat. Praca w żłobku i czas spędzony z małymi dziećmi przynosi mi wiele radości i satysfakcji. Bardzo lubię dzieci a przez to i swoją pracę. Stale uczę się czegoś nowego od Maluchów. Ich uśmiechnięte buzie potrafią przynieść radość nawet w trudnych chwilach. Rozwój i uśmiech małego człowieka jest dla mnie najważniejszym dobrem".

 

Magda - opiekunka dziecięca

Studentka Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach na kierunku: Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna z gimnastyką korekcyjno–kompensacyjną.

"Wybrałam pedagogikę, ponieważ bardzo lubię dzieci. Praca z maluszkami jest bardzo wdzięczna, codziennie obserwuję i uczestniczę w rozwoju dzieci – pierwsze kroki, słowa i nowe doświadczenia. Swoje doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywałam jako opiekunka dziecięca. Najbardziej zależy mi na tym, aby dzieci były bezpieczne i szczęśliwe, a ich rodzice mieli pewność, że zostawiają swoje pociechy pod odpowiedzialną i dobra opieką".

 

Anna - opiekunka dziecięca

Absolwentka Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach na kierunku: Pedagogika, specjalność: Pedagogika opiekuńczo wychowawcza.

"Bardzo lubię dzieci i przebywanie w ich towarzystwie, dlatego wybrałam tę drogę zawodową. Praca z dziećmi nigdy nie jest nudna, monotonna, ale daje radość zarówno mi, jak i dzieciom, a wszystko to dzięki niekończącym się pokładom energii maluszków. Każdego dnia na nowo odkrywam i rozwijam poprzez naukę i zabawę ich umiejętności, zainteresowania i osobowość. Swoje umiejętności pedagogiczne rozwijałam w trakcie praktyk studenckich oraz wolontariatu w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie. Do każdego maluszka podchodzę w sposób indywidualny, aby czuły się przy mnie swobodnie i bezpiecznie. Prywatnie jestem mamą Ignasia".

 

Jagoda - opiekunka dziecięca

Studentka Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach na kierunku: Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna. 

"Kierunek studiów wybrałam, ponieważ praca z dziećmi sprawia mi wiele radości i daje mnóstwo energii do dalszego działania. Uśmiechy maluszków sprawiają, że każdego dnia z chęcią przychodzę do pracy i obserwuje ich rozwój. Swoje doświadczenie zdobyłam pracując w przedszkolu oraz żłobku, jako pomoc nauczyciela i opiekunka dziecięca. Odbyłam również praktyki w oddziale przedszkolnym szkoły podstawowej". 

 

Michał - Psijaciele, specjalista od dogoterapii, który odwiedza nas razem z przemiłym labradorem Rico. Poza tym Michał prowadzi w naszym żłobku zajęcia z muzykoterapii dla maluszków. 

Milena P. - nauczyciel i lektor języka angielskiego.

Izabela D. - logopeda.

Izabela O. - położna / pielęgniarka.

projekt i realizacja: www.amill.pl
Projekty Unijne